Sigara Bırakma Sonrası …

Sigara bırakma sonrası sigarayı bırakan kişinin vücudunda yaşanan olumlu gelişmeler ve bu gelişmelerin takvimi hakkında çok farklı kaynaklarda benzer başlıklarla bilgiler bulunmaktadır. Ankara Rezomer Biorezonans Merkezi olarak elde ettiğimiz bilgilerin bir özetini aşağıda listeledik.

Sigarayı bıraktıktan sonraki ;

İlk 8 saatte: Nefesteki kötü koku, kandaki oksijen ve karbonmonoksit düzeyi 8 saatte normale dönüyor. Kanınızdaki nikotin seviyesi %93.25 oranında azalıyor.

1.günün sonunda: Kalp krizi riski azalmaya başlıyor. Sigarayı bırakmanız nedeniyle yaşadığınız kaygı en yüksek seviyesine ulaşır.

2.günün sonunda: Tat alma ve koku duyusu artmaya başlıyor. Sinir uçlarındaki hasar onarılmaya başlıyor ve tat, koku alma duyuları normale dönüyor.

3.günün sonunda: Sigarayı bırakan kişi nefes darlığı sorununun azalmaya başladığını ve nefes almasının kolaylaştığını 3 gün içinde hissetmeye başlıyor. Kandaki karbon monoksit gazı azalmaya başladığı için halsizlik ve baş ağrısı gibi sorunlar da azalıyor.

4.günün sonunda: Vücudunuz %100 nikotinden arınmış olur. Bronşlarınız rahatlar ve daha kolay nefes almaya başlarsınız.

2-12 hafta sonunda: Öksürük şikayeti varsa azalıyor, balgam sorunu yarı yarıya azalıyor. Bağışıklık sistemi güçlenmeye başlarken yürümesi kolaylaşıyor ve akciğer fonksiyonları düzelmeye başlıyor. 2 hafta sonra diş etlerinizdeki ve dişlerinizdeki kan dolaşımı neredeyse sigara içmeyen biri ile aynı duruma geliyor. 2-4 hafta içerisinde sigarayı bırakma nedeniyle oluşan sinir, kaygı ve depresyon yok oluyor.

3-9 ay içinde: Öksürük ve nefes darlığı azalıyor, enfeksiyon riski azalıyor ve enerjisinde artış hissediyor. Kalp krizi geçirme riskiniz azalıyor ve akciğer kapasiteniz artıyor. 9 ay sonra sinüs tıkanıklığı, bitkinlik ve nefessiz kalma şikayetlerinizde azalma oluyor.

1 yıl sonra: Bir yıl sonra kalp hastalığına yakalanma ve kalp krizi riski yarı yarıya azalıyor.

Siz de sigaradan kurtulmak istiyorsanız “İhtiyaç duyduğunuz Destek” www.rezomer.com !!!

Paylaşın